Iza

Współlokatorka zarówno z Porto, jak i Lizbony. Najlepszy przykład na to, że Polacy za granicą to błogosławieństwo, a nie przekleństwo.

IMGP1036

Mało znane i turystyczne Miradouro Torel. W ogóle mało oblegana okolica na wzgórzu w samym centrum miasta.

IMGP1039

W knajpie na Miradouro Torel. Nie wiem czemu Iza pokazuje czipsy w tej sytuacji, ale przypomina mi to niezliczone okazje, kiedy zamawiając do obiadu batatas fritas zamiast frytek dostawałam czipsy. Na przykład do wieprzowiny, a co.

IMGP1042

Psy w Portugalii pełnią w mieście szczególną rolę, często bywają swoistymi członkami sąsiedztwa. W Porto był pies, który “prowadził” skejtowski sklep i jeden, który ciągle przesiadywał w kawiarni w centrum i prawdopowobnie “był właścicielem” kiosku. W Lizbonie w moim sąsiedztwie szlajała się/ szlajał się zawsze Turra, totalnie szalony pies, którego właściciela przez 3 miesiące nie mogłam zidentyfikować. Turra codziennie była prowadzona na smyczy przez kogo innego, a zazwyczaj spacerowała sobie sama. Tutaj psiak w kawiarni na Torel, ale chyba tylko klient.

IMGP1043

Jedno ze słynnych graffiti w centrum biznesowym miasta. O nie, i w tym momencie przypomniała mi się historia z nim związana. Jest to tuż obok pięknej, szerokiej alei, w okół której znajdują się markowe drogie sklepy i biura. Tuż koło Escady wpadliśmy na bezdomnego robiącego kupę na środku chodnika. Cóż, zdarza się i tak, szczególnie w Portugalii.

IMGP1050

Kolejne z miesc ze wspaniałym widokiem, które nie jest w nadmiarze znane turystom. Kawiarnia na ostatnim piętrze domu handlowego Pollux. Z widokiem na ruiny Convento do Carmo.

IMGP1062

Schody prowadzące do naszej ulicy

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: